Bir Etiketten Daha Fazlası
Ralph Lauren’de Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

““Kim olmak istiyorsan o ol. Ve olabildiğince fazlası ol.”

Bağlılığımız

Tüm çalışanlarımızın çeşitliliğinden, özgünlüğünden ve geçmişten gelen miraslarından ilham alıyoruz. Birlikte, farklılıklarımız, benzersiz deneyimlerimiz ve geçmişlerimiz ile güçlenmiş olarak, çalışanlarımız, işimiz ve dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya devam edeceğiz.

Misyonumuz

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık odağımız, değerlerimizin kalbinde yer alır. Tüm çalışanlarımızın ait olma duygusuna sahip oldukları ve olabilecekleri en iyi hallerine gelmelerine olanak tanıyan bir ortam yaratırız.

Bir dizi prensip ile bir çalışanın Şirketimizdeki tüm hayatı boyunca süren kapsayıcılık kültürünü geliştiririz.
Ralph Lauren’de şunlara bağlıyız:

  • Yeteneklerin çeşitliliğini artırmaya çalışmak ve kariyer gelişimi ve büyümesi için eşit fırsatlar sağlamak.

  • Çalışanlarımızı, kültürümüzü güçlendirme yolunda bir rol almaları için RL çalışan grupları ve toplulukları aracılığı ile yetkilendirmek.

  • Açık diyaloğu, eğitim aracılığı ile bilgiyi ve liderlik sorumluluğunu sağlayarak bilinçli kapsayıcılığı desteklemek.

  • Miras ayları etkinlikleri, çeşitlilik hayırseverliği ve toplumsal yatırım merkezli çalışan katılımı ve takdiri aracılığı ile çalışanlarımızın ve onların geçmişlerinin çeşitliliğini kutlamak.

Tüm çalışanlarımız, tüketicilerimiz ve paydaşlarımız benzersiz bir güç ve düşünce çeşitliliği sağlar.
Küresel odağımızın beş kaidesi bulunur: Çok Kültürlülük, Engelli Erişimi, Cinsiyet Eşitliği, LGBTQ+ ve Çok Nesillik.

“Kapsayıcılığa ve çeşitliliğe odaklanmak sadece işimiz ve ekiplerimiz için iyi değil, aynı zamanda ahlaki sorumluluğumuzdur. Onurlu bir insan deneyimi ve kendilerine geniş fırsatlar sunulması herkesin temel hakkıdır. Hiçkimse basmakalıp düşüncelere maruz kalmamalı, susturulmamalı veya küçümsenmemelidir. Ralph ve ben, değerlerimiz sorgulandığı zaman hepimizin aynı anda onların arkasında durmamızı ve etrafımızdaki dünyada görmek istediğimiz kültürün küçük bir evreni olmayı arzu ediyoruz”

- Patrice Louvet, CEO

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Konularında Eyleme Geçme

Ralph Lauren, Parity.orgTM’un Çeşitlilik ve Kapsayıcılık için CEO EylemiTM vaadinin ve BM İnsan Hakları LGBTI iş davranışları standardının üyesi olmaktan gurur duyar. Çeşitlilik ve kapsayıcılığın çok yönlü konular olduğunu anlıyoruz ve herkes için eşitliği yükseltmek amacıyla çeşitlilik arz eden çalışanlarımızın ve müşterilerimizin endişe ve ihtiyaçlarını dürüstçe ve doğrudan ele almamız gerektiğini biliyoruz.

Eyleme geçme vaadinde bulunurken, şunlara bağlılığımızı ifade ediyoruz:

  • Çeşitlilik ve kapsayıcılık hakkında karmaşık ve zaman zaman zor olabilen sohbetleri yapabilmek için işyerimizi güvenilir bir ortam haline getirmeye devam etmek.

  • Bilinç dışı önyargı eğitimini uygulamaya devam etme ve genişletme.

  • Liderlik pozisyonlarında kadının temsilini artırma, en üst yönetim pozisyonları dahil olmak üzere, Başkan Yardımcısı ve üzeri her açık pozisyon için en az bir nitelikli kadın ile mülakat yapma.

“Farklı deneyimlerin ve perspektiflerin hoş karşılandığı ve beslendiği bir kültürü geliştirmeye bağlıyız, çünkü daha kapsayıcı bir ortamın daha iyi bir işletme yarattığına inanırız.”

- Roseann Lynch, Başkan Yardımcısı, Baş Personel Görevlisi

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ilerlememiz

Çeşitlilik ve kapsayıcılığın başarımız için kritik öneme sahip olduğunu kabul etmek sadece bir adımdır. Hedeflerimizi gerçekleştiren eylemlerimiz ve çabalarımızdır. 2018 demografik temsilimizi aşağıda görebilirsiniz.

Kendi Yolculuğunuza Çıkmaya Hazır Mısınız?